Actuele info

 

Bussenradar

Vind je het leuk om onze bussen te volgen op de 'bussenradar'? Klik dan HIER

Zoom dan (eenmalig) in naar Nijverdal-Hellendoorn-Raalte- Den Ham/Daarlerveen. Je ziet dan een icoontje met een K. 

Dat zijn onze bussen. Ververs je scherm regelmatig om de voortgang te zien.

 

OV-Ambassadeurs

Is reizen met het openbaar vervoer even geleden? Of wordt dit een eerste keer? Het lijkt misschien onduidelijk hoe reizen met bus en trein precies werkt. Gelukkig valt het heel erg mee. Tijdens de  informatiebijeenkomst wordt hier alles over uitgelegd. OV-ambassadeurs zijn ervaren OV-reizigers die vrijwillig leeftijdsgenoten op weg helpen. Zij presenteren onder ander over de OV-chipkaart, tarieven en abonnementen, het plannen van een reis en het in- en uitchecken bij diverse vervoerders. Ook verstrekken zij informatiemateriaal en beantwoorden uw vragen. Deelname is kosteloos en aanmelden is niet nodig.

Er zijn momenteel geen stremmingen.

Oude en geplande verstoringen

Arriva, Bus

Van 7 februari 2024 (04:33) tot 7 februari 2024 (12:28).

Arriva, Bus

Van 9 februari 2024 (09:10) tot 12 februari 2024 (19:00).

Reisplanner

Waar ik ben. plus Voeg 'Via' toe 5 minuten extra overstaptijd bus trein tram metro veerboot lopen

De website van Buurtbus Hellendoorn kunt u als knop toevoegen aan het beginscherm van uw telefoon.
Uitleg voor gebruik op iPhone PDF en op Android PDF

Dienstregeling

De Buurtbus Hellendoorn onderhoudt het vervoer met drie lijnen: 513, 594 en 597. Onder de gekleurde knoppen hieronder vindt u de dienstregeling en, via Google Maps, de route met halteplaatsen en de overstapmogelijkheden op de treinen van Blauwnet.

Informatie per lijn:

Lijn 513: Nijverdal – Haarle – Raalte v.v.

513 Nijverdal - Haarle - Raalte, ma-vr

Dienstregeling voor ma t/m vr.
Halte 1357911131517
Nijverdal, Station7.188.4810.1811.4813.1814.4816.1817.4819.18
Nijverdal Spoelerstraa7.208.5010.2011.5013.2014.5016.2017.5019.20
Nijverdal, Gemeentehui7.218.5110.2111.5113.2114.5116.2117.5119.21
Nijverdal, Molenweg7.218.5110.2111.5113.2114.5116.2117.5119.21
Nijverdal, Buitencentrum7.238.5310.2311.5313.2314.5316.2317.5319.23
Haarle, Molenweg7.288.5810.2811.5813.2814.5816.2817.5819.28
Haarle, 't Kruuspunt7.309.0010.3012.0013.3015.0016.3018.0019.30
Haarle, Stationsweg7.329.0210.3212.0213.3215.0216.3218.02 
Marienheem, N'dalseweg|9.0710.3712.0713.3715.0716.3718.07 
Raalte, Pauluskerk7.449.1410.4412.1413.4415.1416.4418.14 
Raalte, Westdorplaan7.459.1510.4512.1513.4515.1516.4518.15 
Raalte, Postkantoor7.459.1510.4512.1513.4515.1516.4518.15 
Raalte, Kruisstraat7.469.1610.4612.1613.4615.1616.4618.16 
Raalte, Station7.509.2010.5012.2013.5015.2016.5018.20 

513 Raalte - Haarle - Nijverdal, ma-vr

Dienstregeling voor ma t/m vr.
Halte 0246810121416
Raalte, Station 7.589.2810.5812.2813.5815.2816.5818.28
Raalte, Zwolsestraat 8.009.3011.0012.3014.0015.3017.0018.30
Raalte, Station (aankomst) 8.029.3211.0212.3214.0215.3217.0218.32
Raalte, Station (vertrek) 8.109.4011.1012.4014.1015.4017.1018.40
Raalte, Merel 8.129.4211.1212.4214.1215.4217.1218.42
Marienheem, N'dalseweg 8.159.4511.1512.4514.1515.4517.1518.45
Haarle, Stationsweg 8.209.5011.2012.5014.2015.5017.2018.50
Haarle, 't Kruuspunt6.588.259.5511.2512.5514.2515.5517.2518.55
Haarle, Molenweg7.008.279.5711.2712.5714.2715.5717.2718.57
Nijverdal, Buitencentrum|8.339.0311.3312.0314.3315.0317.3318.03
Nijverdal, Molenweg|8.3510.0511.3513.0514.3516.0517.3519.05
Nijverdal, Gemeentehui|8.3510.0511.3513.0514.3516.0517.3519.05
Nijverdal, Spoelerstra 8.3610.0611.3613.0614.3616.0617.3619.06
Nijverdal, Station7.108.4010.1011.4013.1014.4016.1017.4019.10

Route lijn 513 (Google map)

Lijn 594: Daarlerveen / Den Ham – Nijverdal

594 Daarlerveen / Den Ham - Nijverdal, ma-vr

Dienstregeling voor ma t/m vr.
Halte 01357911131517192123
Daarlerveen Station7.09  9.15 11.15 13.15 15.15 17.15 
Den Ham Brink| 8.14|10.14|12.14|14.14|16.14|18.14
Den Ham Driesprong| 8.15|10.14|12.14|14.14|16.14|18.14
Daarle 'n Tip7.14 8.209.2010.2011.2012.2013.2014.2015.2016.2017.2018.20
Marle Handwijzer7.17 8.239.2310.2311.2312.2313.2314.2315.2316.2317.2318.23
Hellendoorn Schuilenbu7.22 8.289.2810.2811.2812.2813.2814.2815.2816.2817.2818.28
Hellendoorn Schapenmar7.23 8.299.2910.2911.2912.2913.2914.2915.2916.2917.2918.29
Hellendoorn Reggeweg7.25 8.319.3110.3111.3112.3113.3114.3115.3116.3117.3118.31
Hellendoorn De Blenke7.26 8.329.3210.3211.3212.3213.3214.3215.3216.3217.3218.32
Hulsen Collenstaartweg7.27 8.339.3310.3311.3312.3313.3314.3315.3316.3317.3318.33
Nijverdal Helmkruidlaa 7.348.349.3410.3411.3412.3413.3414.3415.3416.3417.3418.34
Nijverdal Polhaarweg 7.358.359.3510.3511.3512.3513.3514.3515.3516.3517.3518.35
Nijverdal Ereprijs 7.368.369.3610.3611.3612.3613.3614.3615.3616.3617.3618.36
Nijverdal Station7.307.408.409.4010.4011.4012.4013.4014.4015.4016.4017.4018.40

594 Daarlerveen / Den Ham - Nijverdal, zaterdag

Dienstregeling voor zaterdagen.
Halte -13579135
Daarlerveen Station 9.15 11.15 13.15 15.15 
Den Ham Brink |10.14|12.14|14.14|16.14
Den Ham Driesprong |10.14|12.14|14.14|16.14
Daarle 'n Tip 9.2010.2011.2012.2013.2014.2015.2016.20
Marle Handwijzer 9.2310.2311.2312.2313.2314.2315.2316.23
Hellendoorn Schuilenbu 9.2810.2811.2812.2813.2814.2815.2816.28
Hellendoorn, Schapenma 9.2910.2911.2912.2913.2914.2915.2916.29
Hellendoorn Reggeweg 9.3110.3111.3112.3113.3114.3115.3116.31
Hellendoorn, De Blenke 9.3210.3211.3212.3213,3214.3215.3216.32
Hulsen Collenstaartweg 9.3310.3311.3312.3313.3314.3315.3316.33
Nijverdal Helmkruidlaan 9.3410.3411.3412.3413.3414.3415.3416.34
Nijverdal Polhaarweg 9.3510.3511.3512.3513.3514.3515.3516.35
Nijverdal Ereprijs 9.3610.3611.3612.3613.3614.3615.3616.36
Nijverdal Station  9.4010.4011.4012.4013.4014.5015.4016.40

594 Nijverdal - Daarlerveen / Den Ham, ma-vr

Dienstregeling voor ma-vr.
Halte 2468101214161820222426
             
Nijverdal Station 7.468.469.4610.4611.4612.4613.4614.4615.4616.4617.4618.46
Nijverdal Ereprijs 7.498.499.4910.4911.4912.4913.4914.4915.4916.4917.4918.49
Nijverdal Polhaarweg 7.508.509.5010.5011.5012.5013.5014.5015.5016.5017.5018.50
Nijverdal Helmkruidlaan 7.518.519.5110.5111.5112.5113.5114.5115.5116.5117.5118.51
Hulsen Collenstaartweg 7.538.539.5310.5311.5312.5313.5314.5315.5316.5317.5318.53
Hellendoorn De Blenke 7.558.559.5510.5511.5512.5513.5514.5515.5516.5517.5518.55
Hellendoorn, Reggeweg 7.568.569.5610.5611.5612.5613.5614.5615.5616.5617.5618.56
Hellendoorn, Schapenma|7.588.589.5810.5811.5812.5813.5814.5815.5816.5817.5818.58
Marle Handwijzer 8.049.0410.0411.0412.0413.0414.0415.0416.0417.0418.0419.04
Daarle 'n Tip7.048.079.0710.0711.0712.0713.0714.0715.0716.0717.0718.0719.07
Den Ham Driesprong|8.12|10.12|12.12|14.12|16.12|18.12|
Den Ham Brink|8.13|10.13|12.13|14.13|16.13|18.13|
Daarlerveen Kerkstraat7.08 9.11 11.11 13.11 15.11 17.11 19.11
Daarlerveen Station7.09 9.12 11.12 13.12 15.12 17.12 19.12

594 Nijverdal - Daarlerveen / Den Ham, zaterdag

Dienstregeling voor zaterdagen.
Halte 24681012141618
Nijverdal Station 9.4610.4611.4612.4613.4614.4615.4616.46
Nijverdal Ereprijs 9.4910.4911.4912.4913.4914.4915.4916.49
Nijverdal Polhaarweg 9.5010.5011.5012.5013.5014.5015.5016.50
Nijverdal Helmkruidlaan 9.5110.5111.5112.5113.5114.5115.5116.51
Hulsen Collenstaartweg 9.5310.5311.5312.5313.5314.5315.5316.53
Hellendoorn De Blenke 9.5510.5511.5512.5513.5514.5515.5516.55
Hellendoorn, Reggeweg 9.5610.5611.5612.5613.5614.5615.5616.56
Hellendoorn, Schapenma|9.5810.5811.5812.5813.5814.5815.5816.58
Marle Handwijzer 10.0411.0412.0413.0414.0415.0416.0417.04
Hellendoorn, Schuilenb 9.5910.5911.5912.5913.5914.5915.5916.59
Daarle 'n Tip9.0710.0711.0712.0713.0714.0715.0716.0717.07
Den Ham Driesprong|10.12|12.12|14.12|16.12|
Den Ham Brink|10.13|12.13|14.13|16.13|
Daarlerveen Kerkstraat9.11 11.11 13.11 15.11 17.11
Daarlerveen Station9.12 11.12 13.12 15.12 17.12

Route lijn 594 (Google map)

Lijn 597: Krönnenzommer – Hellendoorn – Nijverdal

597 Krönnenzommer - Hellendoorn - Nijverdal, ma-vr

Dienstregeling voor ma t/m vr.
Halte -------ab-ba----
H'doorn Krönnenzommer 7.46 8.529.5210.5211.5212.4812.5213.5214.4814.5215.5216.5217.5218.52
Hellendoorn Looweg 7.48 8.549.5410.5411.5412.5012.5413.5414.5014.5415.5416.5417.5418.54
H'drn Schuilenburgerweg6.587.52 8.589.5810.5811.5812.5412.5813.5814.5414.5815.5816.5817.5818.58
H'doorn Schapenmarkt6.597.53 8.599.5910.5911.5912.5512.5913.5914.5514.5915.5916.5917.5918.59
H'drn H'doornsebergweg|| ||||12.57||14.57|||||
Hellendoorn Reggeweg7.017.55 9.0110.0111.0112.0113.0113.0114.0115.0115.0116.0117.0118.0119.01
Hellendoorn De Blenke7.027.56 9.0210.0211.0212.0213.0213.0214.0215.0215.0216.0217.0218.0219.02
Hulsen Collenstaartweg7.037.57 9.0310.0311.0312.0313.0313.0314.0315.0315.0316.0317.0318.0319.03
Nijverdal Helmkruidlaan7.04|8.049.0410.0411.0412.0413.0413.0414.0415.0415.0416.0417.0418.0419.04
Nijverdal Polhaarweg7.05|8.059.0510.0511.0512.0513.0513.0514.0515.0515.0516.0517.0518.0519.05
Nijverdal Ereprijs7.06|8.069.0610.0611.0612.0613.0613.0614.0615.0615.0616.0617.0618.0619.06
Nijverdal Station7.108.008.109.1010.1011.1012.1013.1013.1014.1015.1015.1016.1017.1018.1019.10
Nijverdal Centrum7.12 8.129.1210.1211.1212.1213.1213.1214.1215.1215.1216.1217.1218.1219.12

597 Nijverdal - Hellendoorn - Krönnenzommer, ma-vr

Dienstregeling voor ma t/m vr.
Halte -------------
Nijverdal Centrum7.148.14 9.1410.1411.1412.1413.1414.1415.1416.1417.1418.14
Nijverdal Station7.208.20 9.2010.2011.2012.2013.2014.2015.2016.2017.2018.20
Nijverdal Ereprijs7.238.23 9.2310.2311.2312.2313.2314.2315.2316.2317.2318.23
Nijverdal Polhaarweg7.248.24 9.2410.2411.2412.2413.2414.2415.2416.2417.2418.24
Nijverdal Helmkruidlaan7.258.25 9.2510.2511.2512.2513.2514.2515.2516.2517.2518.25
Hulsen Collenstaartweg7.278.27 9.2710.2711.2712.2713.2714.2715.2716.2717.2718.27
Hellendoorn De Blenke7.298.29 9.2910.2911.2912.2913.2914.2915.2916.2917.2918.29
Hellendoorn Reggeweg7.308.30 9.3010.3011.3012.3013.3014.3015.3016.3017.3018.30
H'drn H'doornsebergweg|8.34 ||||||||||
H'doorn Schapenmarkt7.328.36 9.3210.3211.3212.3213.3214.3215.3216.3217.3218.32
H'drn Schuilenburgerweg7.338.37 9.3310.3311.3312.3313.3314.3315.3316.3317.3318.33
Hellendoorn Looweg7.378.41 9.3710.3711.3712.3713.3714.3715.3716.3717.3718.37
H'doorn Krönnenzommer7.398.43 9.3910.3911.3912.3913.3914.3915.3916.3917.3918.39

Route lijn 597 (Google map)

Tarieven

Een rit met de buurtbus kost € 2,25 ongeacht de lengte van de rit en duur van de reis. Kinderen t/m 3 jaar reizen onder begeleiding gratis.
Bij het verlaten van de buurtbus vervalt de geldigheid van uw vervoerbewijs. Stapt u over op een andere lijndienst dan moet u een nieuw vervoerbewijs kopen. U kunt alleen nog pinnen.
 
Ook OV-chipkaart en OV-jaarkaart zijn geldig in de buurtbus. Met deze laatste kunt u onbeperkt reizen. Kijk voor meer informatie op www.ov-chipkaart.nl

Toerist info

Pieterpad in Hellendoorn

 

Toeristische websites:
VVV Hellendoorn, Puur Twenterand, Gastvrij Salland.
Op de kaart interessante en gezellige plekken langs de routes:

Buurtbus

De Buurtbus Hellendoorn rijdt sinds september 1980. Bij de oprichting wordt er gereden met één buurtbus van Nijverdal naar Daarlerveen of Den Ham, lijn 594. In de beginjaren werden er ongeveer 10- tot 12.000 reizigers vervoerd. In de jaren 90 groeide het reizigersaantal door naar 24.000. Dat was te veel voor een gewone buurtbus. Daarom werd in 1999 de route gewijzigd, waarna het aantal reizigers daalde tot 14.000.

Buurtbus Hellendoorn

Vanaf eind 2013 is de buurtbus vereniging Hellendoorn uitgebreid met een tweede bus, lijn 513. Deze rijdt van Nijverdal via Haarle naar Raalte en v.v. Dit is in tegenstelling tot lijn 594 een anderhalf uurs dienst in plaats van een uursdienst zoals dit is bij lijn 594.

Door opheffing van de reguliere lijndienst van Nijverdal naar Hellendoorn ontstond ook in het dorp Hellendoorn een behoefte aan de buurtbus. Dat leidde in maart 2018 tot de start van lijn 597. De bus rijdt van Nijverdal, via Hellendoorn naar Krönnenzommer.

Zowel lijn 594 als 597 rijden via de Kruidenwijk in Nijverdal.

In 2002 is de Buurtbusvereniging Hellendoorn opgericht. De vereniging heeft een bestuur dat is samengesteld uit vertegenwoordigers van de kernen Hulsen, Daarle, Daarlerveen, Marle, Haarle en Hellendoorn. Daarnaast zit er vanuit iedere buslijn een vertegenwoordiger in het bestuur en vanuit de gemeente Hellendoorn is een afgevaardigde in het bestuur vertegenwoordigd.

In 2023 heeft de Buurtbusvereniging Hellendoorn een uitstekend jaar gedraaid. Na de coronatijd zitten we weer op de “oude” passagiersaantallen.

Lijn 594          Nijverdal – Daarlerveen / Den Ham: 19.162 passagiers

Lijn 513          Nijverdal – Haarle – Raalte: 7.037 passagiers

Lijn 597          Nijverdal – Hellendoorn – Krönnenzommer: 16.984 passagiers

Totaal            43.183 passagiers

De Buurtbus Hellendoorn is met 3 bussen en bijna 45 duizend passagiers de grootste buurtbusvereniging in Twente.

Met ingang van maandag 11 december 2023 is de vertrouwde rode bus met het Twentse Ros van Keolis vervangen door een witte RRReis bus van Arriva. Voor veel passagiers maar ook chauffeurs is dit even wennen. We hopen als Buurtbusvereniging Hellendoorn de komende jaren een toegevoegde waarde voor alle inwoners, scholieren en vakantiegangers in de gemeenten Hellendoorn, Raalte en Twenterand te zijn.

Er zijn ambities om in de toekomst een busverbinding te realiseren met Ommen. We houden u van deze ontwikkelingen op de hoogte.

De buurtbusvereniging verwerkt de persoonsgegevens van haar vrijwilligers en die van mensen die contact met de vereniging opnemen. In het kader van de nieuwe Europese wetgeving persoonsgegevens is er een privacyverklaring opgesteld zodat voor iedereen zichtbaar is hoe wij de gegevens gebruiken. De buurtbusvereniging verwerkt geen gegevens van passagiers van de buurtbus. De Privacyverklaring Buurtbus Hellendoorn is te lezen in dit DOCUMENT

Chauffeurs

Als buurtbus vereniging Hellendoorn zijn we continu op zoek naar nieuwe vrijwilligers. U hoeft “alleen” maar een geldig rijbewijs B te hebben en kunt dan na een medische keuring en rijproef zo de weg op. Met ongeveer 3 tot 4 uur in de week of 2 weken kunt ons en onze passagiers van dienst zijn.
 
Buurtbus Hellendoorn vrijwilliger schauffeur 
Informatie per lijn:

Chauffeur worden op lijn 513

Lijn 513 rijdt op maandag tot en met vrijdag in vier diensten:

 

Dienst 1: van 7.00 uur tot 10.30 uur

Dienst 2: van 10.30 uur tot 13.30 uur

Dienst 3: van 13.30 uur tot 16.30 uur

Dienst 4: van 16.30 uur tot 19.30 uur

 

Op zaterdag rijdt lijn 513 niet.

 

Wil u meer informatie of wilt u zich aanmelden, dan kunt u terecht bij Peter Linthorst, telefoonnummer 06 - 11 32 63 88 of lijn513@buurtbushellendoorn.nl

Chauffeur worden op lijn 594

Lijn 594 rijdt in meerdere diensten:

 

Op maandag tot en met vrijdag:

Dienst 1: van 7.00 tot 11.00 uur

Dienst 2: van 11.00 tot 15.00 uur

Dienst 3: van 15.00 tot 19.00 uur


Op zaterdag:                

Dienst 1: van 9.00 tot 13.00 uur

Dienst 2: van 13.00 tot 17.00 uur

 

Voor meer informatie of als u zich wilt aanmelden, dan kunt u terecht bij Ben Reede, telefoonnummer 06 - 23 16 41 10 of lijn594@buurtbushellendoorn.nl.

 

Chauffeur worden op lijn 597

Lijn 597 rijdt in meerdere diensten.

 

Van maandag tot en met vrijdag:

Dienst 1: van 6.45 tot 10.00 uur

Dienst 2: van 10.00 uur tot 13.00 uur

Dienst 3: van 13.00 tot 16.00 uur

Dienst 4: van 16.00 uur tot 19.30 uur

 

Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden, dan kunt u terecht bij Dinand Mensink, telefoonnummer 06 - 44 76 45 77 of lijn597@buurtbushellendoorn.nl.

Contact

U kunt contact met ons opnemen:.






x 1 2